- rok 2005

- rok 2006

- rok 2007

Kontakt

V posledný februárový deň - 28.2.2009 zorganizoval Daniel Lettrich v spolupráci s Obecným úradom v Dubovom ďalší ročník lyžiarskych pretekov na bežkách. Trať bola dlhá 5 km so štartom za Obecným úradom, cez Diel obchádzala dedinu a popod ihrisko sa vracala po horných lúkach ku novému cintorínu, kde súťažiaci absolvovali tesne pred koncom trate streľbu zo vzduchovky, s cieľom pretekov v mieste štartu. Počasie rovnako ako náladu organizátori zabezpečeli výbornú a tak sa od začiatku pretekov až do príchodu posledného bežca cítili ostatní pretekári ako aj diváci výborne.

Súťažili deviati pretekári v dvoch kategóriách s týmto výsledkom:

V kategórii seniori zabehol 1. miesto Šimčisko Ján, 2. miesto Solař Pavel, 3. miesto Lettrich Ľubomír.

V kategórii mladší seniori zabehol 1. miesto Apfel Eduard, 2. miesto Lettrich daniel, 3. miesto Rakyta Dušan, 4. miesto Lettrich Marian, 5. miesto Ursíny Dušan, 6. miesto Sedlák Jozef. Najrýchlejší čas pretekov bol 29 min, 54 s a všetci pretekári odbehli trasu do 50 minút. Najstarším účastníkom pretekov bol p. Šimčisko Ján, najrýchlejším p. Apfel Eduard a titul najpohodovejšieho bežca možno priznať Sedlákovi Jozefovi, ktorý vďaka hudbe v sluchatkach prepočul aj povzbudzovanie divákov v cieľovej rovinke.

Vďaka sponzorom preteku, ktorými boli Obecný úrad Dubové, ATAK Systems, s.r.o. – ing. Milan Lettrich, CEDER – p. Peter Bartalský, Daubner Road Transport bola ocenená snaha všetkých pretekárov ako aj výkon pani Eriky Hullovej v podobe čaju a guľášu.

Tohtoročným pretekom snáď už chýbala len účať nejakej ženskej zástupkyne alebo zástupkýň a zriadenie dámskej kategórie. Možno sa tak stane v ďalšom ročníku ak snehové podmienky a ochota organizátorov i súťažiacich bude ako tento rok.